08/0/2018

ALAN BAŞKANLIĞI HERITAGE İSTANBUL’DA

 

Ahşap yapılarda Koruma ve onarım sempozyumu 25-26 nisan 2017 tarihinde İstanbul Bosphorus Beşiktaş otel JR. balo Salonunda gerçekleşiyor.

Sempozyumda, dünyada ahşap sektörü ve koruma çabaları, projelendirme, restorasyon, konvervasyon ve onarım uygulamaları ve sorunları, ahşap yapılar ve strüktürel davranışlar gibi çeşitli başlıklar altında bilgi ve deneyimler paylaşılıyor. Sempozyum, koruma konusunda yetkili tüm kamu ve kuruluşları ile sektörde çalışan tüm uzmanlara, akademisyenlere, üniversite ve meslek yüksek okullarının öğrencilerine, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine ve ahşap yapı kullanıcılarına açık gerçekleşiyor.

 

 Sempozyumla eş zamanlı olarak İbb Kudeb Ahşap Eğitim Atölyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Ahşap Yapılarda Koruma ve Onarım Eğitim Programı kursiyerlerinin çalışmalarından örneklerin yer alacağı geleneksel ahşap yapı elemanları sergisi de katılımcıların ilgisine sunuldu. Modern Ahşap Yapılar Özel Oturumu konuşmacıları: Ole Kleppe, İnşaat Yüksek Mühendisi, Bergen, Noveç Dünyanın En Yüksek Ahşap Binası: The Tree Projesi Dr. Kevin Cheung, İnşaat Mühendisi, Batı Amerika Ahşap Ürünler Derneği, Portland ABD Ahşap Yapılar, Ürünler ve Yeni Gelişmeler: ABD Örnekleri Kevin Flanagan, Mimar PLP Architecture, Londra, İngiltere Oakwood/ Meşe Ahşap Kule Projesi ve Sürdürülebilir Malzeme Ahşap Peter Ross, İnşaat Yüksek Mühendisi, Trada Eski Başkanı Ove Arup and Partners, İngiltere Tarihi Ahşap Yapılarn Restorasyonuda Mühendisin Rolü