bilgi@alanbaskanligi.gov.tr

0212 455 32 12

Facebookta paylaş | Whatsapp İle Paylaş

Alan Yönetimi Başkanlığı "Miras Gönüllüleri" Projesi Mimar Sinan İlkokulunda Başladı.

“Miras Gönüllüleri Programı”mız kapsamında İstanbul’un Tarihi Alanlarını tanıtım, eğitim ve bilinçlendirme faaliyetlerimiz Mimar Sinan İlkokulu’nda başladı.

Alan Başkanımız M.Mustafa Tural’ın açılış konuşmasıyla başlayan programda tiyatro sanatçısı Volkan Yürük ve ekibi tarafından sahnelenen kukla gösterisi öğrenciler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

Gösteri boyunca öğrencilere Unesco, Dünya Mirası ve İstanbul Dünya Miras Alanlarını oluşturan Sultanahmet, Süleymaniye, Zeyrek ve İstanbul Kara Surları Alanları hakkında bilgiler verildi. Akabinde öğretmenler ve öğrencilerle kısa bir röportaj gerçekleştirildi ve günün anısına bir hatıra fotoğrafı çekildi.

İstanbul’un Tarihi Alanları hakkında ilköğretim öğrencilerinde farkındalık ve koruma bilincini geliştirmeyi amaçlayan programa öğrenciler ve öğretmenler yoğun ilgi gösterdi.

İstanbul Alan Başkanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Fatih Belediyesi ortaklığında düzenlenmekte olan “Miras Gönüllüleri Programı”nın Tarihi Yarımada’daki ilköğretim okullarında 1 ay daha devam etmesi planlanmaktadır.

Fotoğraf Galerisi İçin Tıklayınız

11/05/2022